ترفند رایانه - ساختن Setup برای فایل‌ها بدون نرم‌افزار

از منوی Start گزینه Run را بزنید. در پنجره‌ی باز شده، تایپ کنید: iexpress . برنامه Iexpress Wizard برای شما باز می‌شود. دکمه‌ی Next را بزنید. 

در صفحه‌ی جدید، گزینه‌ی دوم (Extract files only) را علامت‌دار کنید و Next را بزنید. در صفحه‌ی جدید و در جای خالی، عنوان (title) دلخواه برای Setup بنویسید و Next را بزنید.

در صفحه‌ی جدید در صورتی که می‌خواهید قبل از شروع نصب فایل‌ها از شما سؤال شود، گزینه‌ی دوم را فعال کرده و در کادر مربوطه، متن سؤال را بنویسید.

اما اگر مایلید نصب فایل‌ها بدون پرسش شروع شود، عبارت اول را علامت بزنید. دکمه Next را بزنید. در صفحه‌ی جدید اگر می‌خواهید در حین نصب، متن خاصی نمایش داده شود، گزینه‌ی دوم را علامت بزنید و با زدن دکمه‌ی Browse ، فایل متنی موردنظر خود را از داخل رایانه انتخاب کنید. در غیر این‌صورت، گزینه‌ی اول را فعال کنید و Next را بزنید.

در صفحه‌ی جدید با زدن دکمه Add ، تک تک فایل‌هایی را که می‌خواهید برای آن‌ها Setup بسازید، انتخاب کنید. دکمه‌ی Next را بزنید. این صفحه، مربوط به چگونگی نمایش صفحه Setup است. 
Next را بزنید. در این صفحه در صورتی که تمایل دارید پس از نصب فایل‌ها یک پیغام نمایش دهید، گزینه‌ی دوم را فعال کرده و در کادر مربوطه، متن پیغام را وارد کنید. در غیر این‌صورت گزینه‌ی اول را فعال کنید. در صفحه‌ی جدید، شما باید با زدن دکمه Browse محل ذخیره Setup و نام آن را انتخاب کنید. Next را بزنید.

برای دو صفحه بعد هم Next را بزنید. در آخر، برنامه DOS اجرا می‌شود. تا زمان بسته شدن پنجره‌ی سیاه رنگ Dos صبر کنید. 
سپس دکمه‌ی Finish را بزنید. حالا برنامه‌ی Setup شما در محلی که انتخاب کرده بودید وجود دارد.

شما اگر از این برنامه‌ی بسیار کاربردی بی‌اطلاع بودید از هم‌اکنون برای ایجاد این گونه Setup  می‌توانید اقدام کنید.

همچنین، با روش آزمون و خطا، می‌توانید به میل خود از این برنامه بهره‌برداری کنید و پوشه‌ها و فایل‌هایتان را مرتب نگهدارید.

نکات قابل توجه در این زمینه:
1) فایل‌های Setup که ایجاد کرده‌اید در جای مشخص و در امنیت نگهداری کنید.
2) از هر کدام از این فایل‌های Setup نسخه‌برداری و در CD یا فلش یا هارد اکسترنال و ... نگهداری کنید.
3) این فایل‌ها را در درایو سیستم خود که معمولاً درایو C هست قرار ندهید تا در صورت پریدن ویندوز و یا ... فایل‌ها حذف نشوند.

/ 0 نظر / 82 بازدید