هزینه استفاده از اینترنت Dial-up خود را کاهش دهید!

6 - در هنگام ارتباط به اینترنت برنامه های غیر ضروری را ببندید.
7 - اگر می خواهید فایلی را دانلود کنید به حجم و همچنین در صورت رمز گذاری از صحت رمز آن آگاه شوید.
8 - برای دانلود فایل حتمأ از نرم افزارهای مدیریت دانلود استفاده کنید تا در صورت دیسکانکت شدن میزان حجم دانلود شده را حفظ کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد در 99%، اینترنت شما قطع نشود.
9 - یک آنتی ویروس و فایروال قوی و به روز میتواند بسیار به شما کمک کند. کافی است یک کرم اینترنتی بر روی سیستم شما لانه کرده باشد تا فضای زیادی از پهنای باند شما را اشغال کند.
10- اگر از سرویس های هوشمند استفاده میکنید دقت کنید از سرویس هوشمند یک ISP خوب و معتبر وارد شوید. سرویس های هوشمند با همدیگر متفاوت هستند.
11- آپدیت های اتوماتیک ویندوز و برنامه های مختلف همانند Acrobat Reader را غیرفعال کنید تا در هنگام کار سرعت تان بی دلیل کاهش نیابد.
12- از مرورگرهای خوب و قدرتمند همانند فایرفاکس، اپرا و سافاری به جای مرورگر IE استفاده کنید. فراموش نکنید IE (به ویژه نسخه 6) بسیار مرورگر ضعیفی است.
13- نرم افزارهای خاصی وجود دارند که با کم کردن حجم عکسهای مشاهده شده در مرورگر به نوعی سرعت کار شما را بالا میبرند، این نرم افزارها نیز به کمک شما می آیند.
14- اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده میکنید افزونه هایی همانند AdBlock ، تبلیغات تصویری مزاحم موجود در صفحات اینترنتی را به طور اتوماتیک برای شما مسدود میکنند.
15- اگر سرعت اینترنت تان واقعأ اسفناک است، قابلیت نمایش تصاویر را در مرورگرتان غیرفعال کنید تا فقط متن صفحات را مشاهده کنید.
16- ترفندهای جستجو در موتورهای جستجو که ترفندستان نیز آموزش داده شده اند را فرا بگیرید. وقت شما ارزش دارد پس نباید آن را با جستجوی غلط هدر دهید.
17- به جای ارسال تصاویر یا آهنگ ها از طریق Send File یاهو مسنجر، لینک دانلود آنها را در اینترنت بیابید و به دوستتان بدهید.
18- با استفاده از ابزارهای مخصوص، تبلیغات موجود در یاهو مسنجر را حذف کنید.
19- بسیاری از برنامه ها، فایل ها و آهنگهایی که شما در سیستم تان دارید قبلأ توسط افراد دیگر در اینترنت آپلود شده اند. پس اگر دوستتان به آنها نیاز داشت به جای آپلود آنها در فضاهای اینترنتی سعی کنید لینک دانلود آنها را بیابید.
20- با استفاده از نرم افزارهای مخصوص، میزان استفاده خود از اینترنت در بازه های زمانی مختلف را بسنجید و ببینید تا چه حد درست و به جا از اینترنت استفاده کرده اید. به عنوان مثال ببینید در این 2 ساعتی که آنلاین بوده اید چه کار مفید و چه کار غیر مفیدی انجام داده اید.
به نقل از ترفندستان

/ 1 نظر / 40 بازدید