امنیت در اینترنت

گفتنی‌ها و دانستنی‌ها در زمینه این نوع امنیت، بسیار فراوان است و دقت عمل و لازم‌الاجرا بودن بسیاری از موارد آن برای تمامی کسانی که بر این موضوع آگاهی کامل‌تری دارند، آشکار است . اطلاعات بسیار اندک مطرح شده در این جا برای آن است تا کسانی که هنوز به این امنیت مهم آگاهی ندارند و در حقیقت هنوز خبر ندارند یک هشدار باشد که به دنبال یادگرفتن بیشتر و نگهداری بهتر از سیستم موجود خود برآیند. 

به روزرسانی خودکار
نفوذگران اینترنتی همواره در حال کشف شکاف‌های جدید در سیستم‌های کامپیوتری بالاخص محصولات مایکروسافت هستند. هر بار که شکاف جدیدی در یک سیستم کامپیوتری پیدا‌ می‌شود، مایکروسافت با ارائه کد یا بسته‌های اصلاحی در صدد رفع آن برمی‌آید تا به وسیله کرم‌ها و ویروس‌ها مورد سوءاستفاده قرار نگیرد. اگر روزآمدسازی خودکار (l automatic firewal) را فعال کرده باشید، مایکروسافت به طور خودکار این کدها و بسته‌های اصلاحی را در صورت وجود به کامپیوترتان ارسال می‌کند. از آنجایی که ویروس‌ها و کرم‌های کامپیوتر به سرعت در اینترنت منتشر می‌شوند، به همین دلیل روزآمدسازی خودکار دیواره آتشین اکیداً توصیه می‌شود . اگر در بازیابی بسته‌ها و روزآمدسازی نرم افزار آنتی‌ویروس خود زیاد جدی نیستید ، روزآمدسازی خودکار می‌تواند مانع از ورود خرابکاران به کامپیوترتان شود.

Start/control panel/seurity center/windows firewall/General/on 

اگر از دیواره ی آتشین دیگری استفاده می‌کنید  windowsfirewall   را غیرفعال(off)کنید .

توصیه مهم : نباید بدون استفاده از دیواره آتشین وارد اینترنت شوید . 

ایمیل های ناشناس را باز نکنید
هنگام مطالعه پیام‌های صندوق پستی خود دقت کافی به عمل آورید . برخی از نرم‌افزارهای مخرب، به محض بازکردن ایمیل، فعالیت خود را آغاز می‌کنند. اگر نامه ی ناشناسی را باز کردید، روی پیوندها یا برنامه‌های داخل نامه کلیک نکنید و به جای کلیک کردن روی لینک، آدرس آن را در مرورگر اینترنت کپی کرده و مستقیماً وارد لینک شوید. در این صورت اگر لینک دارای کاراکترهای مخفی باشد، وارد سایت مخرب نخواهید شد .

از کتاب : امنیت در اینترنت برای کامپیوترهای شخصی / ترجمه : فاطمه فرزانه

/ 0 نظر / 32 بازدید